Zabieg Thermage – na czym polega? Przebieg, efekty i przeciwskazania
Anna Posmykiewicz

Zabieg Thermage – na czym polega? Przebieg, efekty i przeciwskazania

Skóra zaczyna ulegać procesowi starzenia wraz z upływem czasu. To nieuniknione – jest wręcz „zaprogramowane” genetycznie i biologicznie. Co to oznacza? Starzenie dotknie każdego z nas, lecz w innym czasie. Uzależnione jest od uwarunkowań genetycznych oraz czynników biologicznych, zarówno tych zewnętrznych (np. promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, palenie papierosów), jak i wewnętrznych (m.in. wpływ hormonów). Gdy skóra zestarzeje się, będzie mało jędrna – wtedy warto pomyśleć o wykonaniu jednego z zabiegów dermatologii estetycznej, który przywróci naszej skórze blask i młodość.  Do nich należy m.in. zabieg Thermage. Jak przebiega i jakie przynosi efekty?

Proces starzenia skóry u człowieka zaczyna się już około 25-30 roku życia, w tym czasie mogą zacząć pojawiać się na twarzy pierwsze zmarszczki. Dlaczego w ogóle skóra starzeje się? W pewnym momencie dochodzi do spadku aktywności metabolicznej komórek. Nie są one w stanie zregenerować uszkodzonych tkanek i wytworzyć na ich miejsce nowych włókien kolagenu, które zapewniają skórze jędrność, elastyczność i młody wygląd. Podsumowując, w skórze większa ilość włókien kolagenowych obumiera niż jest tworzona, co powoduje, że pojawiają się pierwsze objawy starzenia się.

Oczywiście, jeśli będziemy dbać o nią  – stosować właściwe kremy do skóry oraz unikać szkodliwych czynników (nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne czy palenia papierosów), a także zdrowo się odżywiać – możemy opóźnić proces starzenia. Jednak nigdy nie będziemy w stanie całkowicie go zatrzymać.

Co to jest zabieg Thermage i na czym polega?

Metoda Thermage często nazywana jest liftingiem bez użycia skalpela, bowiem po jej wykonaniu skóra staje się bardziej jędrna, „naciągnięta” i pozbawiona zmarszczek. W zabiegu wykorzystywane są fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które za pomocą generatora przesyła się w krótkich i szybkich impulsach. To powoduje, że kolagen w głębszych warstwach skóry przy każdym wytworzonym impulsie ulega rozgrzaniu, zaś powierzchowne warstwy, przede wszystkim naskórek, są chłodzone za pomocą specjalnego sprayu. Dzięki temu, że skóra w tym samym czasie ulega zarówno podgrzaniu, jak i chłodzeniu, dochodzi do stymulowania włókien kolagenowych, które zaczynają ulegać regeneracji. Prowadzi to także do produkcji nowych włókien kolagenowych, zaś te istniejące ulegają także skróceniu i pogrubieniu, przez co skóra zaczyna być bardziej jędrna.

Thermage wykonuje się przede wszystkim na twarzy, ale można go przeprowadzać również na innych okolicach ciała, jak: dekolt, szyja, brzuch, pośladki czy uda. Jest on odpowiedni dla każdego rodzaju i koloru skóry (również opalonej). 

Efekty po zabiegu Thermage

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu – lepsze ujawniają się po 4-6 tygodniach. Jednak najpełniejsze rezultaty działania osiąga się zwykle pomiędzy drugim a szóstym miesiącem od wykonania zabiegu. Efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet 4-5 lat. Wszystko uzależnione jest też od tego, jaki styl życia będzie prowadził pacjent: czy będzie zdrowo się odżywiał, stosował właściwe kremy do pielęgnacji skóry oraz czy nie będzie palił papierosów.

Powiązane produkty

Zabieg Thermage: przeciwwskazania i objawy niepożądane

Procedura Thermage nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są również choroby nowotworowe oraz cukrzyca. Ponadto metody tej nie należy stosować u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, chorych na opryszczkę i u osób, które zażywają glikokortykosteroidy.   

Termage to metoda w pełni bezpieczna. Przeprowadzenie procedury nie niesie ze sobą żadnych poważnych konsekwencji. Niemniej, mogą pojawić się efekty uboczne w postaci zaczerwienienia skóry lub też niewielkich obrzęków. Ponadto w czasie wykonywania zabiegu pacjent może czasami odczuwać uczucie gorąca i ewentualnie niewielkiego pieczenia. 

Jak przygotować się do zabiegu Thermage i jak długo trwa?

Nie wymaga on ze strony pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Osoba, która chce poddać się zabiegowi, musi zgłosić się do kliniki w wyznaczonym dniu, a lekarz od razu będzie mógł go dokonać. Po przeprowadzeniu procedury pacjent może od razu wrócić do domu i wykonywać wszystkie czynności.

Thermage nie trwa długo. Jednak czas przebiegu zabiegu zależy od tego, jaki obszar ciała będzie mu poddawany. Przeciętny czas trwania Thermage to około 30 minut do 2 godzin.

Thermage i cena – czy zabieg jest drogi?

Niestety, koszt zabiegu Thermage jest dość wysoki. Ceny uzależnione są przede wszystkim od tego jak duża okolica zostanie poddana metodzie oraz jak bardzo zniszczona przed zabiegiem była skóra. Zwykle najmniejszy koszt to wykonanie zabiegu twarzy  – jest to cena rzędu około 2000-3000 złotych. Za najdroższą procedurę, obejmującą dużą okolicę ciała, jak na przykład pośladki lub dekolt, trzeba zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych .
         
Thermage jest zabiegiem skutecznym i w pełni bezpiecznym, jednak jego podstawową wadą jest wysoka cena. Chcąc mieć jak najdłużej zdrową i jędrną skórę, starajmy się o nią dbać jak najlepiej potrafimy: przykładajmy się do jej pielęgnacji i zdrowo się odżywiajmy. Dzięki temu istnieje duża szansa, że nasza skóra na dłużej pozostanie młoda i jędrna, a pierwsze efekty starzenia się będą widoczne dużo później.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Świecowanie uszu – czy jest bezpieczne? Czym jest? Gdzie kupić świece do uszu?

    Świecowanie uszu to najbardziej znane alternatywne podejście do usuwania zalegającej woskowiny usznej. Zabieg polega na umieszczeniu w uchu pustej, pokrytej woskiem świecy, która ma oczyścić kanał słuchowy. Świecowanie uszu nazywane jest również konchowaniem uszu lub zabiegiem woskowania (nie mylić z depilacją woskiem). Zwolennicy tej metody twierdzą, że jest ona szybka i bezpieczna oraz że zapalenie świecy powoduje zasysanie rozpuszczonej ciepłem woskowiny, która wyciągana jest w ten sposób z ucha. Jak jest naprawdę i na czym polega ten zabieg?

  • Kwas hialuronowy – charakterystyka, właściwości i zastosowanie

    Kwas hialuronowy to jedna z najbardziej znanych makrocząsteczek na świecie. Występuje nie tylko w ustroju człowieka, ale również w innych organizmach zwierzęcych, a takie rozpowszechnienie przekłada się na jego szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Z czego wynika ta popularność? Jakie właściwości ma hialuronian? Oto garść informacji na jego temat.

  • Domowe sposoby na opuchnięte oczy

    Zmęczenie, zbyt mało snu, godziny pracy przed komputerem, wpatrywanie się w ekran smartfona czy zła dieta to tylko niektóre powody opuchniętych oczu. Cienie oraz worki pod oczami są najbardziej zauważalne rano – wstajemy z łóżka i w lustrze ledwie rozpoznajemy swoją twarz – a także wieczorem po ciężkim dniu pracy. Na szczęście jest wiele domowych sposobów na zdrowy i rześki wygląd.

  • Olejek lawendowy — właściwości i zastosowanie

    Aromaterapia to metoda terapii, w której stosowane są naturalne olejki eteryczne pozyskiwane z różnych części roślin w procesie destylacji. Wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe (inhalacje, wdychanie, wąchanie) lub przez skórę (kąpiele, kompresy, masaże). Rośliny, które stosowane są w terapii wielu schorzeń, znajdują również zastosowanie w kosmetologii.

  • Przebarwienia i plamy na twarzy – przyczyny i sposoby na pozbycie się przebarwień na skórze

    Przebarwienia i plamy na twarzy to przede wszystkim problem natury estetycznej. Postarzają, wyglądają nieładnie i nierzadko trudno jest je ukryć pod korektorem lub podkładem. Za kolor naszej skóry odpowiedzialna jest melanina. Jej nadprodukcja sprawia, że cera robi się ciemniejsza, a niski poziom ją rozjaśnia. A co, jeśli skóra jest zabarwiona nieregularnie? Skąd biorą się wszystkie plamki, kropki i przebarwienia?

  • Kolagen – właściwości i zastosowanie. Jaki ma wpływ na zdrowie?

    Kolagen to główne białko budulcowe każdego organizmu zwierzęcego – w tym również ludzkiego. Pełni funkcje strukturalne praktycznie we wszystkich tkankach, stanowiąc tym samym około 1/3 ogółu białek organizmu. Przyjrzyjmy się bliżej jego budowie, funkcjom i zastosowaniu.

  • Kwas migdałowy w kosmetykach na trądzik i zmarszczki. Jak go stosować? Z czym nie łączyć?

    Ciemne plamy, zmarszczki, szorstkość skóry czy trądzik to problemy związane z cerą, z którymi wiele osób chce się uporać. Przy pomocy kwasów można zdyscyplinować skórę i poprawić jej kondycję. Trzeba jednak wiedzieć, jak umiejętnie je stosować. Jednym z najbardziej uniwersalnych kwasów, który pomoże poradzić sobie z powyższymi problemami, jest kwas migdałowy. Z czym dobrze jest go łączyć? Co zrobić, żeby skóra nie była podrażniona, a jej stan jeszcze gorszy niż przed rozpoczęciem jego stosowania?

  • Olej ze słodkich migdałów – właściwości. Jak go stosować w pielęgnacji skóry?

    Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się w pielęgnacji niemal każdego typu skóry. Doskonale nawilża, regeneruje i koi. Mogą go stosować osoby z cerą suchą, odwodnioną czy trądzikową, a także pacjenci zmagający się z łuszczycą bądź egzemą. Jest on bezpieczny dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Poznaj wszystkie właściwości oleju migdałowego.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij