Manicure japoński krok po kroku – jak wykonać P. Shine? Efekty, przeciwwskazania, cena
Katarzyna Chlebicz

Manicure japoński krok po kroku – jak wykonać P. Shine? Efekty, przeciwwskazania, cena

Manicure japoński, inaczej nazywany P. Shine, to zabieg, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Niewiele osób jednak wie, że manicure japoński powstał już 400 lat temu w Japonii, gdzie z jego dobroczynnych właściwości korzystały tamtejsze arystokratki. Jak wygląda zestaw do manicure japońskiego? Jak go wykonać samodzielnie?

Manicure japoński – na czym polega?

Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku. Co znajduje się w zestawie do manicure japońskiego? Otóż składa się on z: pasty, polerki zielonej, pudru, polerki różowej, pilniczka dwustronnego, który służy do zmatowienia płytki paznokcia, pilniczka drewnianego do nadania kształtu paznokciom oraz szpatułki, którą należy odsunąć skórki.

Kosmetyki znajdujące się w zestawie bogate są między innymi w takie składniki, jak: witamina A, E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z morza japońskiego. Składniki te odżywiają paznokcie i korzystnie wpływają na ich stan, dodatkowo ruch wykonywany podczas ich aplikowania wpływa na poprawę krążenia krwi.

Manicure japoński polecany jest osobom, które mają kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Warto podkreślić, że japoński manicure można wykonywać nawet u kobiet w ciąży, jest to jego ogromny atut, biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie panie muszą rezygnować z większości zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. 

Japoński manicure – opis zabiegu

Przystępując do wykonania japońskiego manicure, należy zwrócić uwagę, w jakim stanie jest płytka paznokcia. Prawdą jest, że zabieg ten dedykowany jest osobom posiadającym kruche, łamliwe, nieestetycznie wyglądające paznokcie. Natomiast w przypadku, gdy paznokcie są w bardzo złym stanie, są zniszczone, a ich struktura jest uszkodzona, należy zrezygnować z wykonywania tego zabiegu aż do momentu poprawy stanu płytki paznokcia. Zatem, jeśli stan paznokci pozwala na wykonanie manicure japońskiego, można przystąpić do działania. 

Na początek należy tak przygotować paznokcie, aby nie było na nich żadnego lakieru. Jeśli paznokcie były wcześniej pomalowane, należy usunąć kolor. P. Shine wykonuje się na czystej płytce paznokcia. 

Kolejno, aby efekt końcowy był estetyczny, warto nadać paznokciom odpowiedni kształt. Ważne jest to, aby przy piłowaniu paznokci wykonywać ruch tylko w jednym kierunku. Piłowanie paznokci w obu kierunkach może przyczynić się do ich rozdwajania. 

Następnie warto odsunąć lub wyciąć skórki. Trzeba pamiętać, że zabieg ten należy wykonywać powoli, starannie i bardzo uważnie. Nieumiejętne usuwanie skórek może doprowadzić nawet do infekcji czy uszkodzenia paznokcia. Najbezpieczniej udać się do kosmetyczki lub kosmetologa, który w profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny sposób przeprowadzi zabieg. Oczywiście, nawet jeśli wycinanie czy odsuwanie skórek odbywa się w domowych warunkach, konieczne jest zdezynfekowanie dłoni, a także zadbanie o higienę narzędzi. 

Manicure japoński krok po kroku

Tak przygotowana płytka paznokcia gotowa jest do wykonania manicure japońskiego. Dwustronnym pilniczkiem należy zmatowić płytkę, kolejno niewielką ilość pasty P. Shine z zielonego pojemniczka należy nanieść na zieloną polerkę. Następnie nabrany produkt wmasować w płytkę paznokcia za pomocą polerki. Bardzo ważny jest sposób aplikowania. Wcierając kosmetyk w paznokcie, należy trzymać się jednego kierunku ruchu, nie wykonujemy ruchu od lewej do prawej, czy na odwrót! Pastę rozprowadzamy do momentu, aż płytka paznokcia będzie się błyszczała.

Następnie należy przejść do kolejnego, ostatniego już kroku, którym jest nałożenie pudru P. Shine, który znajduje się w różowym pojemniczku. Produkt wcieramy różową polerką. Sposób aplikowania tego kosmetyku jest analogiczny do sposobu nakładania pasty z zielonego pojemniczka.

Ile trwa wykonanie manicure japońskiego? 

Cały zabieg jest krótki, trwa około 30–40 minut. 

Jak często wykonywać manicure japoński? 

Zabieg powinien być powtarzany co około 2–3 tygodnie. Połysk widoczny na płytce utrzymuje się około 5 dni, natomiast działanie odżywcze około 2 tygodni. Manicure japońskiego nie zmywa się.

Powiązane produkty

Manicure japoński – efekty przed i po

Przede wszystkim japoński manicure nadaje paznokciom widoczny połysk. Płytka paznokcia po zabiegu wygląda tak, jakby na jej powierzchnię został zaaplikowany lakier bezbarwny. Paznokcie wyglądają zdrowo, a co najważniejsze są wzmocnione, odżywione i zregenerowane.

Czy manicure japoński można wykonywać po hybrydzie?

Japoński manicure można wykonywać na płytce paznokcia, która jest nieuszkodzona, a jej warstwa nie jest przetarta czy zbyt cienka. Niestety bardzo często po usunięciu manicure hybrydowego płytka paznokcia jest naruszona, cieńsza – wtedy nie zaleca się wykonywania manicure japońskiego. Należy pamiętać, że podczas P. Shine również wykonujemy charakterystyczne ruchy wcierające, dlatego nadmierne naruszenie płytki paznokcia nie wyjdzie im na dobre.

Warto podejść do tematu zdroworozsądkowo i jeśli stan paznokci na to nie pozwala, nie należy wykonywać zabiegu na siłę. Najlepiej odczekać kilka tygodni i dopiero wtedy wykonać manicure japoński.

Zdarza się również, że po wykonaniu manicure japońskiego panie chcą od razu pomalować swoje paznokcie, gdyż najczęściej są przyzwyczajone do posiadania koloru na płytce. Powstaje zatem pytanie: czy można malować paznokcie po japońskim manicure? Nie zaleca się malowania paznokci zaraz po wykonaniu zabiegu, można to zrobić dopiero po około 4–5 dniach od wykonania manicure japońskiego. Wynika to z faktu, że płytka paznokcia po tym zabiegu jest dość mocno natłuszczona, co znacznie wpływa na długość utrzymywania się lakieru.

Manicure japoński – w domu czy u kosmetyczki?

Sam manicure japoński w wykonaniu nie jest trudny, można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że jest on dosyć banalny. Dlatego można wykonać go w warunkach domowych. Jedyną rzeczą, która jest nam niezbędna do wykonania zabiegu jest zestaw do manicure japońskiego. W sieci produkt jest łatwo dostępny, dlatego bez problemu można w niego się zaopatrzyć. Cena zestawu P. Shine waha się w granicach 90–150 złotych.

Dla osób, które nie czują się na siłach, aby samemu wykonać ten zabieg lub po prostu lubią skorzystać z fachowej usługi, mogą udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Wykonanie zabiegu przez kosmetyczkę równa się z możliwością odpoczynku i chwili relaksu oraz gwarantuje efekt zdrowych i błyszczących paznokci. Ceny manicure japońskiego w salonie zaczynają się od 50 złotych. 

Przeciwwskazania do wykonania manicure japońskiego

Przede wszystkim przeciwwskazaniami do manicure japońskiego są: grzybica, stany zapalne, niegojące się rany, przerwana ciągłość naskórka, brodawki, a także uszkodzona, zbyt cienka lub zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia.

  1. A. Górska, A. Graboś, D. Kozar, Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, „Centrum Rozwoju Edukacji EDICON Sp. z o. o.”, Poznań 2012, 83–89.
  2. A. Bień, A. Turkosz, S. Stadnicka, Zabiegi pielęgnacyjne i pielęgnacja skóry kobiety ciężarnej, „European Journal of Medical Technologies”, 2(3), 2014.
  3. J. Dylewska–Grzelakowska, Kosmetyka stosowana, „WSiP”, Warszawa 1999, 151–160.
  4. S. Bender, Pielęgnacja ciała, „MedPharm Polska”, Wrocław 2011.
  5. N. Scheinfeld, M. J. Dahdah, R. Scher, Vitamins and minerals: their role in nail health and disease, „Journal of Drugs in Dermatology”, 6(8), 2007.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Świecowanie uszu – czy jest bezpieczne? Czym jest? Gdzie kupić świece do uszu?

    Świecowanie uszu to najbardziej znane alternatywne podejście do usuwania zalegającej woskowiny usznej. Zabieg polega na umieszczeniu w uchu pustej, pokrytej woskiem świecy, która ma oczyścić kanał słuchowy. Świecowanie uszu nazywane jest również konchowaniem uszu lub zabiegiem woskowania (nie mylić z depilacją woskiem). Zwolennicy tej metody twierdzą, że jest ona szybka i bezpieczna oraz że zapalenie świecy powoduje zasysanie rozpuszczonej ciepłem woskowiny, która wyciągana jest w ten sposób z ucha. Jak jest naprawdę i na czym polega ten zabieg?

  • Kwas hialuronowy – charakterystyka, właściwości i zastosowanie

    Kwas hialuronowy to jedna z najbardziej znanych makrocząsteczek na świecie. Występuje nie tylko w ustroju człowieka, ale również w innych organizmach zwierzęcych, a takie rozpowszechnienie przekłada się na jego szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Z czego wynika ta popularność? Jakie właściwości ma hialuronian? Oto garść informacji na jego temat.

  • Opalanie w majówkę? Zadbaj o skuteczną ochronę przed słońcem!

    Opalanie się jest bardzo odprężającą czynnością, dzięki której nasza skóra zyskuje przyjemny odcień. Na rynku drogeryjnym i aptecznym istnieje szeroki wachlarz preparatów z filtrem SPF, które chronią naszą skórę w trakcie ekspozycji na słońce oraz pomagają ją zregenerować i nawilżyć tuż po opalaniu. Jak uniknąć poparzenia słonecznego, czy można przygotować skórę na ekspozycję na słońce i czy peeling przed opalaniem się może wydłużyć trwałość opalenizny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Domowe sposoby na opuchnięte oczy

    Zmęczenie, zbyt mało snu, godziny pracy przed komputerem, wpatrywanie się w ekran smartfona czy zła dieta to tylko niektóre powody opuchniętych oczu. Cienie oraz worki pod oczami są najbardziej zauważalne rano – wstajemy z łóżka i w lustrze ledwie rozpoznajemy swoją twarz – a także wieczorem po ciężkim dniu pracy. Na szczęście jest wiele domowych sposobów na zdrowy i rześki wygląd.

  • Olejek lawendowy — właściwości i zastosowanie

    Aromaterapia to metoda terapii, w której stosowane są naturalne olejki eteryczne pozyskiwane z różnych części roślin w procesie destylacji. Wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe (inhalacje, wdychanie, wąchanie) lub przez skórę (kąpiele, kompresy, masaże). Rośliny, które stosowane są w terapii wielu schorzeń, znajdują również zastosowanie w kosmetologii.

  • Przebarwienia i plamy na twarzy – przyczyny i sposoby na pozbycie się przebarwień na skórze

    Przebarwienia i plamy na twarzy to przede wszystkim problem natury estetycznej. Postarzają, wyglądają nieładnie i nierzadko trudno jest je ukryć pod korektorem lub podkładem. Za kolor naszej skóry odpowiedzialna jest melanina. Jej nadprodukcja sprawia, że cera robi się ciemniejsza, a niski poziom ją rozjaśnia. A co, jeśli skóra jest zabarwiona nieregularnie? Skąd biorą się wszystkie plamki, kropki i przebarwienia?

  • Kolagen – właściwości i zastosowanie. Jaki ma wpływ na zdrowie?

    Kolagen to główne białko budulcowe każdego organizmu zwierzęcego – w tym również ludzkiego. Pełni funkcje strukturalne praktycznie we wszystkich tkankach, stanowiąc tym samym około 1/3 ogółu białek organizmu. Przyjrzyjmy się bliżej jego budowie, funkcjom i zastosowaniu.

  • Kwas migdałowy w kosmetykach na trądzik i zmarszczki. Jak go stosować? Z czym nie łączyć?

    Ciemne plamy, zmarszczki, szorstkość skóry czy trądzik to problemy związane z cerą, z którymi wiele osób chce się uporać. Przy pomocy kwasów można zdyscyplinować skórę i poprawić jej kondycję. Trzeba jednak wiedzieć, jak umiejętnie je stosować. Jednym z najbardziej uniwersalnych kwasów, który pomoże poradzić sobie z powyższymi problemami, jest kwas migdałowy. Z czym dobrze jest go łączyć? Co zrobić, żeby skóra nie była podrażniona, a jej stan jeszcze gorszy niż przed rozpoczęciem jego stosowania?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij