Nietrzymanie moczu. Jak możesz pomóc swojemu mężczyźnie?
Beata Karwat

Nietrzymanie moczu. Jak możesz pomóc swojemu mężczyźnie?

Dlaczego twój niegdyś pewny siebie i towarzyski mężczyzna nagle zmienił się nie do poznania? Porzucił aktywny tryb życia, nerwowo reaguje na propozycje wspólnych wyjść i wyjazdów, a twoje pytania o przyczyny zbywa milczeniem lub wymówkami. Obserwuj uważnie jego zachowania. Być może twój partner cierpi z powodu nietrzymania moczu. Wspólnie możecie sprawić, by wszystko znów było jak dawniej.

Czy twój mężczyzna ma problem?

Problem nietrzymania moczu to powszechne zjawisko, które dotyka jednego na czterech mężczyzn po 40 roku życia. Istnieje kilka typów tej dolegliwości. Jeśli zauważyłaś, że twój partner, zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, bardzo często udaje się do toalety oraz unika dłuższego przebywania poza domem, być może cierpi on z powodu naglącego nietrzymania moczu. Dolegliwości tej często towarzyszy również kropelkowe nietrzymanie moczu, które przejawia się mimowolnymi wyciekami prowadzącymi do plamienia bielizny. Inny typ to wysiłkowe nietrzymanie moczu – tutaj do wypadków może dochodzić podczas aktywności fizycznej w pracy lub podczas uprawiania sportu, a nawet na skutek śmiechu, kaszlu lub kichania. Twój mężczyzna może również borykać się z nietrzymaniem moczu z przepełnienia, przy którym mimowolne wycieki pojawiają się na skutek nieprawidłowej pracy pęcherza.

Nietrzymanie moczu może pojawić się jako efekt uboczny zażywania niektórych leków, na skutek infekcji układu moczowego lub wynikać z osłabienia mięśni dna miednicy (np. w wyniku operacji prostaty), zmian wielkości prostaty, a także być jednym ze skutków nadwagi lub cukrzycy. Niezależnie od przyczyny nietrzymanie moczu stanowi wyzwanie nie tylko dla mężczyzny cierpiącego z powodu tej dolegliwości, ale także dla najbliższych mu osób. Na szczęście istnieją metody, dzięki którym twój partner może odzyskać kontrolę nad swoim ciałem i znów w pełni cieszyć się życiem. Najpierw jednak powinien wykonać pierwszy i być może najtrudniejszy krok – aby stawić czoła problemowi, musi przyznać, że ten istnieje. Bardzo wiele zależy tutaj od twojej postawy. Tylko razem zdołacie pokonać wszystkie przeciwności.

Jak o tym rozmawiać?

Dla wielu mężczyzn problem nietrzymania moczu stanowi głęboko skrywany i wstydliwy sekret. Strach przed kompromitacją sprawia, że aktywni dotychczas mężczyźni wycofują się z życia. Unikają wysiłku fizycznego, a brak łatwego dostępu do toalety odstrasza ich przed wychodzeniem z domu i podróżami. Z powodu trudności w utrzymaniu higieny osobistej unikają również spotkań towarzyskich i odsuwają się od najbliższych. Wszystko to skłania osoby postronne, a często także rodzinę i bliskich, do pochopnych ocen: „zestarzał się” – zaczynają szeptać za jego plecami.

Jeśli podejrzewasz, że twój partner może zmagać się z nietrzymaniem moczu, postaw na otwartość. Zacznij działać, zanim uwierzy, że jego przypadłość jest czymś, z czym po prostu musi się pogodzić. Koniec z milczeniem, koniec z wymówkami, nadszedł czas, by wspólnymi siłami oswoić problem i stawić mu czoła. Nie lituj się nad nim, a przede wszystkim nie pozwól mu użalać się nad sobą. Obudź w nim mężczyznę, który bierze sprawy w swoje ręce i przejmuje kontrolę nad sytuacją. Postaw sprawę jasno: chcesz odzyskać swojego mężczyznę. On musi zrozumieć, że to wcale nie jest jego prywatna sprawa. Najgorszy objaw jego dolegliwości nie ma bowiem żadnego związku z pęcherzem czy prostatą. Najgorsze jest to, że skrywając swój sekret, ukrył się przed rodziną i przyjaciółmi, którzy go kochają i za nim tęsknią. Kiedy wykonacie wspólnie ten pierwszy krok, możecie przystąpić do skutecznego rozwiązania problemu.

Powiązane produkty

Skuteczne rozwiązania

Teraz, gdy problem został oswojony, nadszedł czas, aby się go pozbyć. Wesprzyj swojego mężczyznę w jednoczesnej walce na wielu frontach. Po pierwsze, jeśli jeszcze tego nie zrobił, powinien udać się do specjalisty urologa, który pomoże mu zidentyfikować przyczyny oraz określić, z którym typem nietrzymania moczu się zmaga. Powinien również doradzić możliwe rozwiązania. Jeśli jednak spróbuje zaszczepić w twoim mężczyźnie myśl, że nietrzymanie moczu to integralna część starości, z którą powinien się pogodzić – po prostu zmieńcie lekarza. Dobry specjalista wie lepiej.

Skuteczna walka z nietrzymaniem moczu nie obejdzie się bez pewnych zmian w trybie życia i sposobie myślenia o problemie. Twój mężczyzna powinien przede wszystkim zadbać o dobry poziom nawodnienia organizmu. Zmniejszenie ilości spożywanych płynów nie rozwiąże problemu. Może natomiast przyczynić się do pogorszenia zdrowia i zagęścić mocz. Bardziej zagęszczony mocz wydziela mocniejszy zapach i może doprowadzić do infekcji pęcherza. Zamiast narzucać sobie niezdrowe racje, lepiej zachować zdrowy umiar, zwłaszcza gdy idzie o ilość spożywanej kawy i alkoholu.

Z powodu swoich problemów twój partner najprawdopodobniej znacznie ograniczył aktywność fizyczną. Utrzymywanie sprawności na odpowiednim poziomie jest jednak kluczowe dla wzmocnienia kontroli nad pęcherzem. Dlatego czas ruszyć się z kanapy i wznowić aktywne życie. Istnieją również specjalne ćwiczenia polegające na zaciskaniu mięśni dna miednicy. Regularny trening i cierpliwość z całą pewnością zaowocują zwiększoną kontrolą.

Żadna metoda nie okaże się jednak skuteczna, jeśli twój mężczyzna nie odzyska pewności siebie i poczucia komfortu, które pozwolą mu zapomnieć o dolegliwości. Wkładki męskie TENA Men to produkty, które pozwolą twojemu partnerowi odzyskać kontrolę i zadbać o higienę osobistą. Dostępny jest szeroki wachlarz wkładek przeznaczonych dla mężczyzn zmagających się z różnymi odmianami nietrzymania moczu. Produkt jest dyskretny, wygodny w użyciu i niezależnie od intensywności problemu daje poczucie bezpieczeństwa oraz przywraca pewność siebie, skutecznie chroniąc przed najbardziej kłopotliwymi skutkami nietrzymania moczu. Stosowanie wkładek męskich TENA Men oznacza dla twojego partnera jedno: koniec obaw o poplamienie odzieży i nieprzyjemny zapach. To wystarczy, by poczuł się pewnie i odzyskał kontrolę nad swoim życiem .

Produkt dla prawdziwego mężczyzny

Oczywiście cały szkopuł w tym, że dla wielu mężczyzn wizja korzystania z wkładek jest trudna do zaakceptowania. Twoja w tym rola, aby uświadomić swojemu partnerowi, że nie będziesz dłużej akceptować jego słabości. Prawdziwy mężczyzna to taki, który wie jak zadbać o siebie i swoich najbliższych. Wkładki męskie TENA Men nie są produktem dla staruszków, ale dla pełnych życia mężczyzn w sile wieku. Stosowanie ich nie sprawi, że twój partner stanie się mniej męski. Jest dokładnie na odwrót. To właśnie niechęć do korzystania z prostych rozwiązań i wypieranie problemu sprawiły, że wycofał się i stracił kontrolę. Teraz nadeszła pora, aby ją odzyskać. Wkładki męskie TENA Men zaprojektowano tak, aby z łatwością stały się elementem codziennej higieny twojego mężczyzny. Razem z zadbanym wyglądem i eleganckim strojem pozwolą mu odzyskać pewność siebie, która jest przecież najlepszą wizytówką prawdziwego mężczyzny.

 

 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Gaslighting: co to jest? Przykłady i jak się przed nim bronić

    Ktoś cały czas podważa Twoje zdanie? Sugeruje, że zawsze wszystko źle pamiętasz i cały czas musi Cię poprawiać? Być może jesteś ofiarą gaslightingu – formy przemocy, która polega na manipulowaniu drugą osobą w taki sposób, by przestała wierzyć swojemu osądowi. Czym jest gaslighting i jak się przed nim bronić?

  • Mobbing – jak wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne?

    Mobbing to wszelkiego rodzaju działania, które polegają na nękaniu pracowników – m.in. poniżanie, ośmieszanie, ignorowanie, plotkowanie za plecami czy izolowanie od grupy współpracowników. Ofiary mobbingu często zmagają się z szeregiem negatywnych emocji i nie wiedzą, co mogą w takiej sytuacji zrobić. Jakie są przejawy mobbingu? Jak wygląda mobbing w pracy i jak z nim walczyć?

  • Orgazm łechtaczkowy – jak go osiągnąć?

    Ośrodek kary i nagrody w mózgu potrafi wpędzić w uzależnienia, a przynajmniej motywować do osiągania przyjemności. Jednym z jej źródeł może być satysfakcja seksualna, czyli orgazm. Co ciekawe, w świecie zwierząt potrzeby seksualne wynikają głównie z instynktu rozrodczego, chęci przekazania genów potomstwu i przedłużenia istnienia gatunku. Z czym wiąże się przyjemność odczuwana przez ludzi podczas intymnego zbliżenia?

  • Rozszerzone źrenice – o czym świadczą? Czy oznaczają chorobę?

    Rozszerzone źrenice na ogół kojarzone są ze stanem silnego pobudzenia – również tego wywołanego farmakologicznie. W niektórych przypadkach mogą być jednak objawem poważnych zaburzeń zdrowotnych.

  • Jak wyciągnąć psu i kotu kleszcza? Instrukcja krok po kroku

    Kleszcze to uciążliwe pasożyty, które mogą przenosić groźne choroby na zwierzęta. Na szczęście ich usunięcie jest stosunkowo proste, o ile wiemy, jak się do tego zabrać. Jak bezpiecznie i skutecznie wyciągnąć kleszcza psu i kotu, by zminimalizować ryzyko infekcji? Co zrobić z kleszczem?

  • Żółć w żołądku – objawy, przyczyny, dieta, leczenie

    Produkcja żółci ma miejsce w wątrobie, następnie dochodzi do jej magazynowania w pęcherzyku żółciowym i wydzielenia w dużej ilości po spożyciu tłustego posiłku. Kolejno żółć transportowana jest przewodem żółciowym wspólnym do dwunastnicy, gdzie emulguje tłuszcze. Przygotowane w ten sposób lipidy są łatwiejsze do strawienia.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij