Skin flooding to sposób na ultranawilżanie skóry
Justyna Kruk

Skin flooding - nowa metoda nawilżania skóry

Skin flooding jest jednym z trendów, który swoją popularność zyskał na Tik-Toku i szybko zamieszał w świecie pielęgnacji skóry. Na czym polega? Co sprawia, że ten nowy trend w pielęgnacji doceniany jest przez profesjonalistów i czy naprawdę może zapewnić ultranawilżenie skóry?

  1. Skin flood - co to jest?
  2. Czy skin flooding polecany jest dla każdego typu cery?
  3. W jaki sposób wykonać skin flooding?
  4. Po jakim czasie można zobaczyć efekty skin flooding?

Skin flood - co to jest?

Skin flooding jest nowatorską metodą nawilżenia skóry, która odbiega od tradycyjnej rutyny pielęgnacyjnej. Ten propagowany przez tiktokerki trend można porównać do zalania skóry nawilżeniem. A dokładniej ujmując, dzięki wykorzystanym kosmetykom uzyskuje się odpowiednie nawilżenie skóry, nie tylko wierzchnich warstw naskórka, ale także tych głębiej położonych. Skin flooding to nie tylko metoda wieloetapowego, intensywnego dostarczenia nawilżenia skórze. To rytuał, w którym istotny jest każdy element.

Czy skin flooding polecany jest dla każdego typu cery?

Ten nowy trend w pielęgnacji jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego typu cery, szczególnie narażonych na działanie czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenie, przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach. Ponadto doskonale sprawdzi się u posiadaczy skóry suchej i odwodnionej, a także borykających się z nierównym kolorytem czy utratą elastyczności. W metodzie skin flooding ważny jest także dobór preparatów pielęgnacyjnych do twarzy dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego typu cery.

Powiązane produkty

W jaki sposób wykonać skin flooding?

W metodzie skin flooding ważna jest kolejność poszczególnych etapów, które bezwzględnie należy przestrzegać, aby dogłębnie nawilżyć skórę.

  1. Oczyszczanie
    Oczyszczanie jest pierwszym etapem w metodzie skin flooding. W trakcie mycia twarzy należy dokładnie oczyścić skórę, aby skutecznie usunąć makijaż, a także zanieczyszczenia, które w ciągu dnia gromadziły się na niej. Najlepiej w tym celu zastosować żel do mycia twarzy, piankę, olejek do demakijażu lub emulsję.
  2. Tonizowanie/ dostarczenie wilgoci
    Aby przywrócić skórze odpowiednie pH, należy zaaplikować tonik, który jednocześnie będzie stanowił pierwszą z warstw nawilżających. W tym kroku można też zastosować mgiełkę nawilżającą, która nie tylko nie zaburzy naturalnego pH skóry, ale też przyczyni się do wzmocnienia bariery hydrolipidowej naskórka. Ponadto można zastosować hydrolat, a nawet wodę termalną, dzięki którym będzie możliwe dostarczenie skórze dodatkowej wilgoci.
  3. Serum
    Kolejnym krokiem jest zastosowanie głęboko nawilżającego serum, którego zadaniem jest wniknięcie w głąb skóry, jednocześnie wywołując warstwowe nawilżenie skóry. Aby mieć pewność, że wybrany kosmetyk będzie odpowiedni, przed aplikacją serum warto zwrócić uwagę, czy w swoim składzie zawiera składniki aktywne. Może to być kwas hialuronowy, ceramidy, mocznik, gliceryna, D-pantenol, alantoina, nmf, hydromanil. Serum pod oczy oraz na twarz powinno być aplikowane na wilgotną skórę, dzięki czemu działanie składników nawilżających będzie silniejsze, co jest niezwykle istotne w przypadku cery suchej i odwodnionej, która potrzebuje konkretnej dawki nawilżenia.
  4. Krem nawilżający
    Aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie w rytuale pielęgnacyjnym skin flooding w kolejnym kroku należy nałożyć krem nawilżający. Najlepiej sprawdzi się krem o bogatej konsystencji, który zabezpieczy wodę zgromadzoną w naskórku.
  5. Zakończenie pielęgnacji na dzień i noc
    Wieczorny rytuał nawilżający można zakończyć, aplikując krem lub dodając lekki olej, który zabezpieczy wszystkie poprzednie warstwy, jednocześnie zapewniając długotrwałe nawilżenie. Jeśli jednak metoda skin flooding jest podstawą porannego rytuału pielęgnacyjnego, należy pamiętać o aplikacji preparatów z SPF, dzięki którym skóra będzie skutecznie zabezpieczona przez dzień.

Po jakim czasie można zobaczyć efekty skin flooding?

Efekty stosowania metody skin flooding w codziennej pielęgnacji są uzależnione od rodzaju i kondycji skóry. Widoczne oznaki głębszego nawilżenia mogą być odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Jednak, aby poczuć, że skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna na dłużej, należy zastosować regularną pielęgnację w stylu skin flood. Wykorzystując przetestowane kosmetyki o działaniu nawilżającym w metodzie wieloetapowego nawilżenia skóry, możemy osiągnąć efekt zmniejszenia się drobnych linii i zmarszczek oraz poprawy nawilżenia i napięcia skóry. Ponadto włączając ten trend z Tik-Toka do codziennej rutyny, możemy wzmocnić barierę ochronną skóry, co przyczyni się do zwiększenia odporności na oddziaływanie czynników środowiskowych.

Nawilżanie skóry w kilku etapach zyskało spore grono zwolenników. Nawet profesjonaliści pracujący na co dzień w gabinetach kosmetologicznych popierają ten nowy trend. Mimo wielu pochlebnych opinii należy pamiętać, że do każdego typu cery kosmetyki powinny być dobierane indywidualnie. Dlatego przed włączeniem metody skin-flooding do codziennej rutyny pielęgnacyjnej należy zachować ostrożność przy nakładaniu produktów, zwłaszcza w przypadku cer alergicznych. Metodę tą najlepiej wypróbować stosując sprawdzone kosmetyki, jednocześnie pamiętając o umiarze. Mimo że wieloetapowe nawilżenie skóry jest skuteczną metodą, to w niektórych przypadkach może doprowadzić do przeciążenia skóry. Przed nakładaniem produktów ze składnikami aktywnymi, zwłaszcza kwasami, wybór kilku kosmetyków dopasowan

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Skin cycling – działanie, etapy, produkty do pielęgnacji skóry

    W Internecie krąży wiele trendów dotyczących pielęgnacji cery. Łatwo się w tym pogubić, a jeszcze łatwiej wpaść w błędne koło wypróbowywania kolejnych nowości polecanych przez influencerów. Skin cycling to jedna z metod, które jednak warto wypróbować na własnej skórze, ponieważ jest to doskonały sposób na uporządkowanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

  • Clean beauty – co to jest, jakie kosmetyki wybierać?

    W dzisiejszych czasach coraz częściej zwraca się uwagę na składy kosmetyków. Konsumenci szukają produktów zawierających naturalne składniki, takie jak ekstrakty z ziół i kwiatów, oleje roślinne czy enzymy. Obecnie w branży kosmetycznej zauważalny jest trend clean beauty. Jest on dość wymagający i bezkompromisowy. Opiera się na holistycznym podejściu do pielęgnacji. Czym jest popularny trend clean beauty?

  • Srebro koloidalne – jak działa? Dlaczego nie należy go pić?

    Srebrem koloidalnym nazywa się surowiec farmaceutyczny wykorzystywany między innymi w medycynie i kosmetologii. Jest to mieszanina cząsteczek srebra rozproszonych w cieczy, najczęściej w wodzie, bez rozpuszczania się w niej. Taki roztwór ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz przeciwgrzybicze. Preparaty zawierające srebro koloidalne stosuje się przede wszystkim w leczeniu ran i oparzeń, dermatoz, np. trądziku i łuszczycy, a także bakteryjnego zapalenia spojówek czy infekcji górnych dróg oddechowych. Nanosrebro znajdziemy też w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, włosów czy w produktach do higieny jamy ustnej.

  • Cellulit na udach i pośladkach – dlaczego powstaje i jak się go pozbyć?

    Cellulit, często nazywany skórką pomarańczową, to zmiany fizjologiczne w tkance tłuszczowej, które sprawiają, że skóra staje się nierówna i mało elastyczna. Charakterystyczne jest też występowanie na jej powierzchni widocznych zagłębień, a nawet guzków. Przeważnie cellulit dotyczy kobiet, a miejscami na ciele, w których występuje najczęściej, są uda i pośladki. Dowiedz się, jak się go skutecznie pozbyć.

  • Cera naczynkowa – pielęgnacja, kosmetyki, domowe sposoby

    Widoczne naczynka na twarzy to nie tylko problem natury estetycznej, to przede wszystkim znak, że nasze naczynia krwionośne są osłabione. Kruche naczynka włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi, zaczynają pękać i pozostawiają na skórze trwałe ślady, które potocznie nazywane są pajączkami. Jak dbać o cerę naczynkową, z jakich zabiegów skorzystać i które kosmetyki wybrać?

  • Jak dbać o skórę twarzy w słoneczne dni? Z których kosmetyków warto zrezygnować?

    Skóra jest narażona na działanie promieniowania ultrafioletowego przez cały rok, niemniej najbardziej podczas miesięcy letnich. Promieniowanie UV i wysoka temperatura sprawiają, że skóra znacznie szybciej traci prawidłowe nawilżenie, co prowadzi do zaburzenia bariery hydrolipidowej. Ponadto szybciej ulega procesom fotostarzenia, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Jak dbać o skórę latem czy będąc na wakacjach?

  • Olej ze słodkich migdałów – właściwości. Jak go stosować w pielęgnacji skóry?

    Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się w pielęgnacji niemal każdego typu skóry. Doskonale nawilża, regeneruje i koi. Mogą go stosować osoby z cerą suchą, odwodnioną czy trądzikową, a także pacjenci zmagający się z łuszczycą bądź egzemą. Jest on bezpieczny dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Poznaj wszystkie właściwości oleju migdałowego.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij