Domowe sposoby i zioła na potencję — skorzystaj z naturalnych sposobów!
Marta Figas

Domowe sposoby i zioła na potencję — skorzystaj z naturalnych sposobów!

Statystyki pokazują, że nawet 3 miliony mężczyzn w Polsce ma problemy z potencją. Jedynie 15% z nich konsultuje ten kłopot ze specjalistą, ale zanim zdecydują się na wizytę u lekarza mija średnio 5 lat. Warto przyjrzeć się domowym sposobom i ziołom na poprawę popędu seksualnego.

Ponad 50% mężczyzn mających problem z potencją wskazuje stres i przemęczenie jako główne czynniki tych zaburzeń. Jednocześnie 30% panów twierdzi, że skutkiem ich kłopotów jest ogólne pogorszenie samopoczucia oraz niższa samoocena. Może zatem powstać błędne koło — stres w życiu codziennym, zawodowym, napięcia spowodowane trudnymi sytuacjami, wszelkiego rodzaju niepowodzenia dla większości mężczyzn są początkiem problemów w sferze seksualnej, co z kolei wpływa na pogorszenie ich samopoczucia i bywa powodem kolejnych codziennych porażek. Zależność między stanem emocjonalnym a satysfakcją z życia seksualnego jest oczywista.

Dieta na potencję

Dobrze zbilansowana dieta bogata w witaminy, minerały, oparta m.in. na warzywach, owocach i kaszach jest podstawą dobrego zdrowia. Nie inaczej jest z potencją — to, co mężczyzna je ma wpływ na jego sprawność seksualną. Głównie warto zwrócić uwagę na argininę, selen, cynk, witaminy z grupy B i witaminę E.

Arginina jest naturalnym aminokwasem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a w przypadku potencji m.in. za rozszerzenie i elastyczność naczyń krwionośnych. Stanowi blisko 80% białka w płynie nasiennym, co wyraźnie pokazuje jej znaczenie. Organizm może samodzielnie wytworzyć tę substancję z innych związków. Dieta mężczyzny, który chciałby poprawić swoją potencję powinna zawierać tłuste ryby, krewetki, nabiał, produkty pełnoziarniste, orzechy, pestki słonecznika, szpinak i soczewicę. Warto również sięgnąć po suplementy diety zawierające odpowiednią dawkę arginin. 

Selen wpływa nie tylko na jakość nasienia, ale odpowiada także za prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego u mężczyzn, co bezpośrednio przekłada się na sprawność seksualną. Można go znaleźć w chudym mięsie, rybach, pestkach dyni czy brązowym ryżu. Cynk bierze udział w syntezie testosteronu i jest odpowiedzialny za produkcję plemników. Wskazane jest zatem wprowadzenie do diety owoców morza, otrąb, orzechów oraz produktów pełnoziarnistych, które są jego bogatym źródłem. Witaminy, głównie B1, B2, B3 i witamina E wzmacniają naczynia krwionośne, rozszerzają je, poprawiają ich ogólny stan, przez co korzystnie wpływają na ukrwienie ciała. Dieta bogata w te składniki lub dobrze dobrana suplementacja może mieć duże znaczenie w poprawie życia seksualnego.

Problem z prostatą a potencja

Zapalenie gruczołu krokowego, czyli przewlekłe zapalenie prostaty wywoływane jest przez drobnoustroje. Jednym z jego objawów jest ból podczas wytrysku oraz zaburzenia erekcji. Mężczyźni skarżą się też m.in. na ból krocza, pachwin i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Niepokojące objawy powinny skłonić do wizyty u urologa, który po badaniach diagnostycznych zaleci odpowiednie leczenie. Gdy problemy z potencją są spowodowane przez stan zapalny sterczu, wyleczenie przyczyn tego stanu powinno zlikwidować również nieprzyjemne objawy.

Powiązane produkty

Zioła na poprawę potencji

Zanim mężczyzna sięgnie po środki farmakologiczne, warto aby wziął pod uwagę zastosowanie niektórych ziół lub wyciągów, których skuteczność w problemach z potencją jest udowodniona. Wpływ żeń-szenia na popęd seksualny został potwierdzony m.in. w badaniach przeprowadzonych w Seulu. Preparaty na jego bazie wpłynęły na poprawę sprawności seksualnej u 60% badanych mężczyzn. Rozkurcza on naczynia krwionośne w prąciu i tym samym zwiększa napływ krwi. Gdy stosowany jest za długo lub w za wysokich dawkach może powodować nadmierne pobudzenie oraz objawy ze strony układu pokarmowego.

Żeń-szeń nie powinien być przyjmowany przez osoby z nadciśnieniem, arytmią serca, cierpiące na bezsenność, astmę, kobiety ciężarne i karmiące, a także dzieci. Należy też pamiętać, że niekiedy wchodzi w interakcję z niektórymi związkami, najczęściej z kofeiną, ale również z innymi substancjami pobudzającymi oraz lekami przeciwzakrzepowymi. Nie zaleca się jego stosowania dłużej niż 2-3 miesiące.

Warzywo korzeniowe maca pochodzi z Peru. Przyjmowanie wyciągu z jego korzenia jest sprawdzonym sposobem na poprawę potencji. Zawiera prawie komplet niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania aminokwasów, również argininy. Jest składnikiem polecanych preparatów przeznaczonych na zaburzenia popędu seksualnego.

Buzdyganek ziemny rośnie na piaszczystych glebach Afryki, Australii i Azji. Ta niepozorna roślina stymuluje receptory androgenowe w mózgu, zwiększa produkcję testosteronu, wpływa na doznania seksualne oraz wspomaga popęd seksualny. Dlatego wyciąg z owoców buzdyganka często można spotkać w suplementach diety poprawiających potencję.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Zioła na menopauzę – jakie złagodzą objawy klimakterium?

    Około 50. roku życia u kobiet wygasa czynność hormonalna jajników, następuje spadek poziomu estrogenów i zanika miesiączka. Rozpoczyna się szczególny okres życia kobiety, jakim jest menopauza, inaczej nazywana klimakterium lub przekwitaniem. Niedobór estrogenów powoduje występowanie wielu uciążliwych objawów. By menopauza była nieco przyjemniejszym okresem w życiu, wiele kobiet sięga po zioła pozwalające na złagodzenie objawów klimakterium. Które zioła warto wybrać i jak je bezpiecznie stosować?

  • Wulwodynia (ból miejsc intymnych). Przyczyny, objawy, leczenie

    Wulwodynia jest przewlekłym bólem sromu bez rozpoznanej przyczyny. Boleć może jeden lub wiele obszarów sromu. Ból jest różny – u niektórych przypomina pieczenie, innym pacjentkom może wydawać się np. kłujący. Stopień nasilenia bólu, jego dokładna lokalizacja czy częstotliwość mogą być różne u różnych kobiet. Wulwodynia jest trudna do rozpoznania i leczenia ze względu na podobieństwo objawów do innych schorzeń oraz na brak wysokiej jakości badań naukowych dotyczących metod leczenia. Diagnoza jest stawiana poprzez wykluczenie innych przyczyn, takich jak nawracające infekcje, liszaj, nowotwory, neuralgie i inne.

  • Życie seksualne seniorów – zalety i przeciwwskazania

    Seksualność osób w podeszłym wieku (który obecnie często określa się na powyżej 67 roku życia) zderza się ze ścianą nieścisłości i społecznych stereotypów. Długość życia ulega wydłużeniu, społeczeństwo starzeje się, a postrzeganie miłości i relacji przechodzi głęboką zmianę, stąd zagadnieniom dotyczącym życia seksualnego seniorów powinna być poświęcona szczególna uwaga. Przyjrzyjmy się sferze seksualności w starszym wieku oraz związanymi z nią faktami i mitami.

  • Aseksualizm (aseksualność) – na czym polega „czwarta orientacja”?

    Statystyki pokazują, że na świecie jest około 1 proc. osób aseksualnych. Aseksualizm jest definiowany jako brak pożądania seksualnego wobec ludzi lub innych obiektów. Przez długi czas traktowany był jako pewne zaburzenie, obecnie jednak istnieją dyskusje dotyczące zaklasyfikowania aseksualizmu jako czwartej orientacji seksualnej. Na czym polega aseksualizm? Czy może być uznany za czwartą orientację seksualną?

  • Orgazm łechtaczkowy – jak go osiągnąć?

    Ośrodek kary i nagrody w mózgu potrafi wpędzić w uzależnienia, a przynajmniej motywować do osiągania przyjemności. Jednym z jej źródeł może być satysfakcja seksualna, czyli orgazm. Co ciekawe, w świecie zwierząt potrzeby seksualne wynikają głównie z instynktu rozrodczego, chęci przekazania genów potomstwu i przedłużenia istnienia gatunku. Z czym wiąże się przyjemność odczuwana przez ludzi podczas intymnego zbliżenia?

  • Petting – czym jest? Jak go uprawiać? Bezpieczeństwo

    Petting to forma aktywności seksualnej, która jest alternatywą dla stosunku seksualnego. Często wykorzystywany jest w celu lepszego poznania ciała partnera lub partnerki, ale może jednocześnie stanowić jedyną możliwą formę aktywności seksualnej dla niektórych osób. Jak bezpiecznie uprawiać petting?

  • Orgazm sutkowy – czy istnieje?

    Od wieków piersi są uważane za atrybut kobiecości, a stosowane już w średniowieczu gorsety miały za zadanie eksponować wdzięki dam. Na przestrzeni lat niewiele się zmieniło w kwestiach estetycznych, jednak aktualnie piersi są postrzegane nie tylko jako źródło męskiej przyjemności. Seksuolodzy coraz częściej zwracają uwagę na rolę sutków w osiąganiu satysfakcji seksualnej przez kobiety.

  • Orgazm wielokrotny – czy jest możliwy? Jak go osiągnąć u kobiety i u mężczyzny?

    Orgazm wielokrotny, czyli kaskadową rozkosz seksualną, mogą osiągnąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Uważa się jednak, że to przedstawicielki płci pięknej przeżywają go częściej. Tajemnica tkwi w odpowiedniej technice i kontroli napięcia seksualnego.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij